امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

 

ورود به بخش اعضاء
:شماره عضویت
:کلمه عبور
برای ورود به بخش اعضاء بخش عددی شماره عضویت و رمز عبور خود را وارد کنید
[17-31-1631]

عکس هفته
1399
ثبت نام دوره های آموزشی

نظر سنجی

از كدام بخش سايت بيشتر بهره ميبريد؟
تابلوي اعلانات
اخبار و آگهي
مقالات
بخش دانلود
امور اعضاء
ساير بخشها


مجموع آراء: 863
مشاهده نتیجه


جستجو در سایت
جستجو در سایت


 

آرشیو اخبار و مقالات
ساختمانهاي هوشمند
[ دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۶ - 14:35:02 ]

ساختمان هاي هوشمندي که قادر به نمايش حرکت افراد درون خود هستند بيشتر شبيه آن است که يک نفر جاسوسي شما را مي کند. در حقيقت اين ساختمان ها به دليل دارا بودن تشخيص دهنده هاي حرکتي قادرند بهره وري انرژي و ايمني ساختمان را افزايش دهند. اين در حالي است که در ساختمان هاي ديگر، بازخوردي براي فعاليت افراد در درون ساختمان وجود ندارد. اين سيستم هاي هوشمند قادرند که با توجه به دانش موجود در خود، هنگام تجمع افراد در يک قسمت از ساختمان اداري، سيستم هاي تهويه مطبوع موجود در قسمت هاي کم پرسنل را خاموش کنند. به علاوه آنها مي توانند در مواقع اضطراري به کمک علائم الکترونيکي افراد را به نزديک ترين پله هاي فرار هدايت کنند.آقاي کريستوفر ورن از آزمايشگاه تحقيقات الکتريکي ميتسوبيشي (MERL) در شهر کمبريج ايالت ماساچوست به جاي دوربين از سنسورهاي مادون قرمز خاموش (همانند سيستم هاي کنترل چراغ راهنمايي) استفاده کرده است چون امکان دارد وجود دوربين ها باعث تهديد زندگي شخصي افراد شود. او دراين باره مي گويد؛ «تصور کنيد که شما کف ساختمان را با اين سنسورها پوشانده ايد و رفتار مردم را مانيتور مي کنيد و اين مانند اين است که از بالا به لانه مورچه ها نگاه کنيد.» اين بدان معني است که «شما نمي توانيد هنگام حرکت تند و سريع مورچگان يک مورچه خاص را تشخيص دهيد ولي مي توانيد ببينيد که آنها در حال انتقال غذا به لانه خود هستند يا در حال حفر سوراخ.»

آقاي ورن در کف دو طبقه از آزمايشگاه تحقيقاتي
MERL تعداد 215 سنسور بي سيم نصب کرده است و به مدت يک سال است که مشغول جمع آوري اطلاعات مورد نياز خود است. در مرحله بعدي او براي کامل شدن نتايج خود تعدادي دوربين ويديويي نيز نصب کرده است تا بتواند سيگنال هاي حاصل از اين سنسورها را با حرکت واقعي افراد ارتباط دهد و مشخص کند که آيا افراد در مسير مستقيم حرکت مي کنند يا در يک محل متوقف شده اند، با هم حرکت مي کنند يا از هم جدا شده اند.

او از يافته هاي خود براي برنامه ريزي نرم افزاري استفاده مي کند که وظيفه آن ربط دادن الگوي سيگنال ها با حرکت هاي مختلف افراد است. زماني که اين نرم افزار اطلاعات جديد را دريافت کرد، قادر بود حرکت ها را در 91 درصد از موارد درست تشخيص دهد.

به علاوه آقاي ورن نرم افزار ديگري را برنامه ريزي کرده است که مي تواند الگوهاي حرکتي خاص مثل تشکيل جلسات را به حرکت هاي مختلف ربط دهد. او اين نرم افزار را به طريقي برنامه ريزي کرده که مي تواند سيگنال هاي حرکتي را با اطلاعات به دست آمده از منابع ديگر مثل اطلاعات پرينتر تلفيق کند تا نشان دهد که نرم افزار او قادر به تشخيص فعاليت هاي پيچيده اي مثل حرکت جهش برداشتن فايل از پرينتر است.

منبع :
NewScientist.com

ارسالي توسط : خانم مهندس آريان

 
   
نظرهای شما :  
دهكردي[20/5/1387] : بسمه تعالي


شركت محترم ..........................................

با سلام و احترام

بدينوسيله باستحضار ميرساند همايش يك روزه ي مبني بر خانه هاي هوشمند (BMS) در مهر ماه سال جاري( 25 – 19) از طرف معاونت امور عمراني استانداري چهارمحال و بختياري، سازمان مسكن و شهرسازي استان، اداره كل حوادث غير مترقبه و سازمان نظام مهندسي در شهركرد برگزار مي شود از آن مقام محترم خواهشمند است رزومه كاري شركت، خود و همكاران شركت كننده در همايش را به صورت فايل هاي Word و Pdf به همراه عكس پرسنلي جهت درج در ويژه نامه همايش و همچنين موضوعات مورد بحث شما و همكارانتان را در مورد تخصص هاي مربوط به خانه هاي هوشمند را جهت برنامه ريزي آتي همايش به پست الكترونيكي m.dehkordi.15850@gmail.com ارسال نماييد.

شايان ذكر است حداكثر شركت كننده از هر مجموعه كاري 2 نفر مي باشد و در كنار اين همايش نمايشگاه خانه هاي هوشمند نيز برگزار مي شود.

مهرتان افزون باد
دهكردي
جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با شماره تلفن 0913 – 382 – 4117 تماس حاصل نمائيد. دهكردي
 
nick[4/6/1387] : bsyar jalb bood.
 
نام:
 


صفحه اصلی | مقالات | اخبار | نیازمندی ها | تالار گفتمان مهندسی | تماس با ما
© 2016 LARNEZAM.ir
طراحی و بازنویسی : ابوفاضل امانی