امروز چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

 

ورود به بخش اعضاء
:شماره عضویت
:کلمه عبور
برای ورود به بخش اعضاء بخش عددی شماره عضویت و رمز عبور خود را وارد کنید
[17-31-1631]

عکس هفته
1399
ثبت نام دوره های آموزشی

نظر سنجی

از كدام بخش سايت بيشتر بهره ميبريد؟
تابلوي اعلانات
اخبار و آگهي
مقالات
بخش دانلود
امور اعضاء
ساير بخشها


مجموع آراء: 860
مشاهده نتیجه


جستجو در سایت
جستجو در سایت


 

آرشیو اخبار و مقالات
سیمان تا 3 ماه آتی از سبد حمایتی خارج می شود
[ پنجشنبه ۶ دي ۱۳۸۶ - 16:18:23 ]

سیمان تا 3 ماه آتی از سبد حمایتی خارج می شود :

وزیر صنایع و معادن گفت: در صورت متعادل شدن میزان تولید و مصرف سیمان در داخل، این محصول معدنی تا سه ماه آتی از سبد حمایتی خارج خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنایع و معادن، علی اکبر محرابیان با بیان اینکه طی سه ماه گذشته طبق برنامه زمان بندی 22 طرح سیمانی برای بهره برداری هدفگذاری شده است، گفت: در مدت یادشده شش طرح در غالب طرحهای جدید، توسعه ای و بهینه سازی به بهره برداری رسیده و در طول سه ماه آینده نیز شش طرح دیگر راه اندازی می شود که بر این اساس، ظرفیت تولید سیمان کشور تا خرداد سال آتی به 55 میلیون تن می رسد.

وزیر صنایع و معادن افزود: با به بهره داری رسیدن طرحهای جدید تولید سیمان، کشور مشکلی به نام سیمان نخواهد داشت و حتی می توان مازاد تولید راصادر کرد.

محرابیان از افزایش 27 درصدی تولید سیمان در آبان و آذر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با توزیع مناسب و کاهش التهاب عرضه کم سیمان، طی ماههای آینده به تعادلی میان عرضه و تقاضا خواهیم رسید که بهترین زمان برای خروج سیمان از سبد حمایتی است.

وزیر صنایع ومعادن با اشاره به برخی مشکلات تولید کنندگان و سرمایه گذاران صنعت سیمان از جمله مشکل بازپرداخت تسهیلات ارزی گفت: با توافق اولیه با وزارت اقتصاد پیشنهاد شد به جای یورو، به متقاضیان معادل ریالی پرداخت و بازپرداخت آن نیز به صورت ریالی دریافت شود تا سرمایه گذاران از نوسانات ارزی متضرر نشوند که البته این نیاز به تصویب دارد.

وی همچنین از محدود کردن صدور جواز تاسیس طرحهای جدید سیمانی خبر داد و گفت: این امر در راستای حمایت از صنعتگران و تولید کنندگان این صنعت است.

محرابیان همچنین با اشاره به رسیدگی به مشکلات صنعتگران در زمینه تامین گاز مصرفی کارخانجات سیمان تصریح کرد: امسال کمترین قطعی گاز را به نسبت سال قبل شاهد بودیم و پیگیری می کنیم تا مشکلاتی که درباره تامین مازوت است با وزارت نفت حل شود.

وزیر صنایع ومعادن سرانه مصرف سیمان کشور در سال 81 را 350 کیلوگرم اعلام کرد و افزود: این رقم در سال جاری به 650 کیلوگرم رسیده و پیش بینی می شود این روند در آینده ادامه پیدا کند.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=612120

 
   
نظرهای شما :  
نام:
 


صفحه اصلی | مقالات | اخبار | نیازمندی ها | تالار گفتمان مهندسی | تماس با ما
© 2016 LARNEZAM.ir
طراحی و بازنویسی : ابوفاضل امانی