امروز پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

 

ورود به بخش اعضاء
:شماره عضویت
:کلمه عبور
برای ورود به بخش اعضاء بخش عددی شماره عضویت و رمز عبور خود را وارد کنید
[17-31-1631]

عکس هفته
1399
ثبت نام دوره های آموزشی

نظر سنجی

از كدام بخش سايت بيشتر بهره ميبريد؟
تابلوي اعلانات
اخبار و آگهي
مقالات
بخش دانلود
امور اعضاء
ساير بخشها


مجموع آراء: 857
مشاهده نتیجه


جستجو در سایت
جستجو در سایت


 

آرشیو اخبار و مقالات
جانشين برج ايفل در پاريس
[ چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۶ - 03:18:52 ]

300متر ارتفاع و 800ميليون يورو هزينه جانشين ايفل در پاريس ساخته مي‌شود.

برج ايفل نزديك به دو قرن است كه ساخته شده و در اين مدت كه از ساخت اين سازه زيبا مي‌گذرد، همه دنيا پاريس و فرانسه را به اين برج مي‌شناسند و در واقع شناسنامه كشور فرانسه است، اما قرار است به زودي سازه‌اي جديد جاي برج ايفل را به عنوان نماد پاريس بگيرد.

پاريس به تازگي اعلام كرده كه بلندترين ساختمان اين شهر كه البته از نظر ارتفاع بعد از ايفل قرار مي‌گيرد، قرار است به زودي ساخته شود. به همين منظور يك معمار آمريكايي هم انتخاب شده تا كار ساخت اين ساختمان را به انجام برساند. اين آسمان خراش موجي شكل در واقع قرار است نماد پاريس جديد در مسيري باشد كه اين شهر به سوي نوگرايي در حال پيمودن است. اين ساختمان در شمال غرب شهر پاريس بنا خواهد شد. در رقابت بر سر اينكه كدام شركت ساختماني كار ساخت اين سازه زيبا و عجيب را بسازند، شركت تام‌مينز آمريكايي كه در لس‌آنجلس مستقر است گوي سبقت را از دو رقيب اصلي يعني نرمن‌فاستر انگليسي و ژان نوول فرانسوي ربود و قرار است به زودي كار خود را در شمال غرب پاريس آغاز كند.
بيش از 30 سال است كه در پاريس قانون منع ساخت ساختمان‌هاي بلندمرتبه اجرا مي‌شود. مسوولان شهري و مسكن پاريس به شدت بر اين قانون پافشاري مي‌كنند و با سخت‌گيري بسيار در تمام اين سه دهه آن را اجرا مي‌كردند. البته در اين ميان استثناهايي هم وجود داشت. مثلا ساختمان تور منت پارنس كه به ارتفاع 180‌متر در جنوب غرب پايتخت ساخته شد. با اين حال به غير از چند مورد انگشت‌شمار، ساختمان بلند ديگري در اين شهر در سه دهه گذشته ساخته نشده است.
يك هيات انتخاب بين‌المللي متشكل از كارشناسان معماري و سازه، بعد از چند ماه بررسي پيشنهادات ارائه شده به هيات از سوي شركت‌هاي داخلي و بين‌المللي براي ساخت اين سازه جديد و بلند شهر پاريس، برنده را هفته گذشته اعلام كردند. اين رقابت را گروه املاك unibail فرانسه و البته با همراهي دولت برگزار كرده است. اين گروه املاك كار توسعه منطقه شمال غربي پاريس را به عنوان يك منطقه تجاري به عهده دارد. اين ساختمان هم قرار است به عنوان بخشي از اين برنامه توسعه در همين منطقه ساخته شود.
شهرداري پاريس ابتدا به شدت با اين طرح مخالف بود و ساختن يك آسمان خراش در اين منطقه را غيرضروري مي‌دانست، اما طرفدار توسعه شهري سرانجام در اين كشمكش پيروز شدند. اين ساختمان جديد كه لايت هاوس light house نام دارد با 300 متر ارتفاع به برج 324 متري ايفل نزديك خواهد شد. قرار است كار ساخت اين آسمان خراش تا سال 2012 به پايان برسد. هزينه ساخت اين ساختمان بلند 800ميليون يورو (‌5/1‌ميليارد دلار‌) برآورد شده است. اين سازه در حقيقت دو بخش دارد كه در كنار هم و به صورت چسبيده به هم ساختار آن را تشكيل مي‌دهند. پايه اين ساختمان يك سازه مستطيل شكل است. در اين ساختمان توربين‌هاي بادي به كار رفته كه قرار است انرژي اين ساختمان را تامين كند.
تام مينز آمريكايي كه به همراه شركت ساختماني‌اش برنده رقابت براي ساخت اين ساختمان شده‌است، سال گذشته جايزه برتر معماري جهان را به خود اختصاص داد. او بعد از انتخاب شدن براي ساخت اين ساختمان به خبرنگاران گفت كه كار سختي پيش رو دارد چون قرار است يك غول ساختماني و نماد يك شهر را بسازد. او اين ساختمان را الگوي يك ساختمان بلندمرتبه سبز (‌با كمترين مصرف انرژي و بدون آسيب رساندن به محيط‌زيست) خواند‌. او در توضيح چگونگي مصرف انرژي در اين ساختمان گفت: اين ساختمان به گونه‌اي طراحي و ساخته مي‌شود كه گرما و سرماي لازم را خودش توليد كند و با پوسته دوگانه و دولايه فلز و شيشه نوعي مكانيزم جديد خنك‌كنندگي براي ماه‌هاي گرم سال داشته باشد. اين معمار جهاني در گذشته ساختمان‌هايي را در مركز لس‌آنجلس، تايپه و همچنين سئول ساخته است. پاريس اكنون علاوه بر برج ايفل با 324‌متر ارتفاع يك ساختمان بلند ديگر هم دارد كه 180‌متر ارتفاع دارد. با تمام شدن كار ساخت ساختمان جديد، تعداد سازه‌هاي بلند شهر پاريس به سه ساختمان مي‌رسد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=79146

 
   
نظرهای شما :  
نام:
 


صفحه اصلی | مقالات | اخبار | نیازمندی ها | تالار گفتمان مهندسی | تماس با ما
© 2016 LARNEZAM.ir
طراحی و بازنویسی : ابوفاضل امانی