امروز چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

 

ورود به بخش اعضاء
:شماره عضویت
:کلمه عبور
برای ورود به بخش اعضاء بخش عددی شماره عضویت و رمز عبور خود را وارد کنید
[17-31-1631]

عکس هفته
1399
ثبت نام دوره های آموزشی

نظر سنجی

از كدام بخش سايت بيشتر بهره ميبريد؟
تابلوي اعلانات
اخبار و آگهي
مقالات
بخش دانلود
امور اعضاء
ساير بخشها


مجموع آراء: 860
مشاهده نتیجه


جستجو در سایت
جستجو در سایت


 

آرشیو اخبار و مقالات
حق‌الزحمه خدمات ساختماني 170درصد افزايش يافت
[ سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۶ - 01:54:48 ]

دبيرانجمن انبوه‌سازان مسكن ايران گفت: خروج كارگران افغاني از كشور نرخ حق‌الزحمه و خدمات كارگران ساختماني را 120 تا 170 درصد افزايش داد.

مجتبي بيگدلي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: تقاضا براي ساخت و ساز افزايش يافته و اين خود موجب التهاب شديد رواني در جامعه براي تأمين مصالح ساختماني مي‌شود، بنابراين اين التهاب تأمين مصالح ساختماني از يك سو و اخراج نيروي كار افغاني از كشور موجب شده تا نرخ حق‌الزحمه و خدمات كارگران ساختماني در كشور 120 تا 170 درصد افزايش يابد.
وي با بيان اينكه افزايش قيمت مصالح ساختماني و حق‌الزحمه كارگران ساختماني موجب افزايش قيمت تمام شده مسكن مي‌شود ادامه داد: خروج نيروي كار افغاني از كشور موجب شد تا بسياري از خدمات ساختماني سخت، خالي از نيروي كار شود چرا كه كارگران ايراني شرايط خاص خود را دارند و به هر كاري تن نمي‌دهند.
بيگدلي گفت: پس از خروج نيروي كار افغاني از ايران بسياري از كارخانه‌هاي آجرپزي، آهك‌پزي و.... از نيروي كار خالي شده و مشكلات عمده‌اي را در بازار ايجاد كرده است.
به گفته وي، قيمت هر عدد آجر سفالي قبل از خروج كارگران افغاني 44 تومان بود اما الآن به 200 تومان افزايش يافت.
وي با تأكيد براينكه اميدواريم وزارت كشور در اين ارتباط يك راهكار و چاره‌اي بيانديشد، گفت: مطمئناً با واگذاري زمين‌هاي اجاره‌اي 99 ساله از سوي دولت به تعاوني‌ها التهاب بازار به دليل كمبود مصالح ساختماني و نيروي كار تشديدتر خواهد شد.
وي ادامه داد:عليرغم اينكه در حال حاضر فصل زمستان بوده و بايد تهيه سيمان و آهن در بازار سهل الوصول باشد اما متاسفانه گستره توليد و توزيع كوتاه و قيمتهاي آن در بازار بسيار گران است بطوريكه قيمت يك تن سيمان در بازار آزاد با 50 هزار تومان گرانتر 130 هزار تومان بفروش مي رسد.
وي تاكيد كرد:اينكه ركود مسكن موجب كاهش قيمت شود شايد پيش بيني صحيحي نباشد اما به هر حال اين ركود مي تواند قيمت ها را در ماههاي آتي ثابت نگه دارد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8609120276

 
   
نظرهای شما :  
نام:
 


صفحه اصلی | مقالات | اخبار | نیازمندی ها | تالار گفتمان مهندسی | تماس با ما
© 2016 LARNEZAM.ir
طراحی و بازنویسی : ابوفاضل امانی